Bakkie doen’r met Fleur: ontdekken door te doen
Van verzekeringen naar de opening van Portantis en daarna aan de slag met stadsontwikkeling. Fleur heeft in haar tijd bij doen’r al drie totaal verschillende werelden gezien. En dat terwijl ze na haar studie vooral één ding wist: ik wil nog niet kiezen.
Tijd voor een bakkie. ☕
Eerst doen, dan ontdekken
Na haar studie Algemene Cultuurwetenschappen wist Fleur nog niet precies welke kant ze op wilde. Ze had ervaring in de culturele sector, maar wilde vooral ontdekken wat er nog meer bij haar paste.
Via doen’r kreeg ze die kans. Haar eerste opdracht was bij een grote verzekeraar. Daarna ging ze aan de slag bij Portantis, waar ze vlak voor de opening instapte.
“Toen ik begon, zat iedereen behoorlijk in de stress. Er was lang naar de opening toegewerkt en ineens moest alles gewoon werken.”
Precies daar ontdekte Fleur een van haar sterke punten: rust bewaren als het om haar heen juist druk wordt. Ze hielp systemen en processen op orde te krijgen en maakte de opening van dichtbij mee.
“Ik kan goed afstand nemen en kijken: wat is er nu nodig? En hoe gaan we verder?”
Ook ontdekken wat níét bij je past
Inmiddels werkt Fleur bij een grote publieke organisatie aan verschillende projecten rondom stadsontwikkeling. Ze ondersteunt projectmanagers, houdt de voortgang bij en schakelt met allerlei betrokken partijen.
Interessant? Zeker. Maar ze merkt ook dat ze energie krijgt van een omgeving waar nét wat meer tempo in zit.
En juist dat vindt ze waardevol aan haar verschillende opdrachten.
“Ik weet steeds beter wat ik leuk vind. Veel schakelen, processen verbeteren, met verschillende mensen werken en resultaat zien.”
Je hoeft dus niet bij je eerste baan al te weten waar je over vijf jaar wilt staan. Soms kom je daar juist achter door verschillende dingen te proberen.
Van afwachten naar uitspreken
Niet alleen haar werk veranderde. Fleur zelf ook. Waar ze in het begin nog wat afwachtend was, spreekt ze zich nu sneller uit als ze een idee heeft of iets anders zou aanpakken.
“Ik wachtte eerst sneller tot iemand anders ergens over begon. Nu neem ik daar zelf meer de leiding in.”
Die ontwikkeling bleef niet onopgemerkt: inmiddels maakte Fleur binnen doen’r de stap van Junio’r Consultant naar Consultant.
Weet Fleur precies waar ze over vijf jaar wil staan? Nee.
En dat hoeft ook niet.
Ze weet wél steeds beter wat ze zoekt in een volgende opdracht. Daarbij helpt het om daar veel over te praten met haar Aanbodmanager.
“Als ik twijfel of ik nog genoeg leer, loop ik ergens op vast of vraag ik me af wat ik uit een opdracht kan halen, dan bespreek ik dat. Daardoor krijgen zij ook een steeds beter beeld van wat bij mij past.”
Dat is dan ook haar belangrijkste advies aan starters:
Blijf vragen stellen en blijf uitspreken wat je denkt. Ook als je zelf nog niet precies weet wat je wilt.
Want juist door te bespreken wat je leuk vindt, waar je tegenaan loopt en waar je nieuwsgierig naar bent, kom je steeds een stukje dichterbij.
Haar belangrijkste les tot nu toe?
Blijf vragen stellen. Spreek uit wat je wilt. En weet je dat nog niet precies? Ook goed. Door te doen kom je daar vanzelf steeds beter achter.
Of zoals Fleur het zelf zegt: “Kijk het aan en maak je niet te druk.”
Nog even snel dan…
Koffie of thee? Koffie.
Thuiswerken of kantoor? Kantoor.
Vroeg beginnen of laat doorgaan? Vroeg beginnen.
Gelijk beginnen of eerst een plan? Eerst een plan.
Feedback krijgen of geven? Krijgen.
Vrijmibo of op tijd naar huis? Borreltje.
Salaris of werkplezier? Werkplezier.
Specialist worden of blijven ontdekken? Voorlopig nog even ontdekken.
Nooit meer Excel of nooit meer PowerPoint? Doei PowerPoint.
Grootste kantoorirritatie? Een bureau bezet houden terwijl je er niet zit.
Dit vind je missschien ook wel interessant?
Niet je cv, maar jij maakt het verschil
Bij doen'r zoeken we geen mensen met een perfect profiel. We zoeken mensen met de juiste mentaliteit. Want vaardigheden kun je leren.
Lees meerBakkie doen'r met Lianne
Vandaag spraken we Lianne, die pas een half jaar in dienst is. Ze laat keer op keer zien dat ze een geboren consultant is. Wil je weten waar dat ‘m in zit? Je leest het hier!
Lees meerBakkie doen'r met Sabrina
In deze blog lees je hoe Sabrina haar consultancy-opdracht bij Rituals combineert met haar passie voor ondernemen, én welke tips ze heeft voor collega’s.
Lees meer